Výhody veganské kosmetiky: Jakou kosmetiku zvolit?

Veganství se stává čím dál tím populárnější a rozšířilo se už do všech oblastí života. Stejně tak se i veganská kosmetika stala populární volbou pro mnoho lidí. V tomto článku se dozvíte, jakou veganskou kosmetiku zvolit a jaké jsou její výhody.

png_20230417_143949_0000

Co je vegan kosmetika?

Veganská kosmetika je vyrobena z přírodních a rostlinných produktů a neobsahuje žádné živočišné složky. Zjednodušeně řečeno, vegan kosmetika neobsahuje žádné složky zvířecího původu a není testována na zvířatech. 

Výhody vegan kosmetiky

  • Jedním z největších benefitů veganské kosmetiky je, že nezpůsobuje žádné alergické reakce nebo podráždění pokožky. 
  • Také může napomoci k celkovému zlepšení stavu pleti, jelikož mnoho rostlinných složek má výrazné protizánětlivé účinky.
  • Další výhodou veganské kosmetiky je, že je šetrná k životnímu prostředí. Neobsahuje žádné škodlivé chemikálie a její výroba nezatěžuje životní prostředí jako výroba konvenční kosmetiky. 
  • Veganská kosmetika je také často balena do recyklovatelných obalů, což snižuje množství odpadu a pomáhá k ochraně planety.

Ale vegan kosmetika není jen o tom, co do ní dáváme, ale i o tom, co z ní získáváme. Rostlinné složky a oleje jsou bohaté na antioxidanty a vitamíny, které mohou pomoci při hydrataci, ochraně a regeneraci pokožky a vlasů.

Jak vybrat přírodní kosmetiku?

Co se týče výběru veganské kosmetiky, dbejte na to, aby byla certifikována jako veganská a cruelty-free. Certifikát veganské kosmetiky zaručuje, že při výrobě kosmetiky nebyly použity žádné živočišné složky a cruelty-free certifikát garantuje, že kosmetika nebyla testovaná na zvířatech. Důvěryhodné kosmetické značky se často pyšní těmito certifikáty na svých produktech. 

Tipy na vegan kosmetiku 

Chtěli byste začít používat šetrnější kosmetiku vůči naší planetě, ale nevíte, kterou zvolit a která je pro vás nejlepší? Zde jsou tipy na nejlepší z nejlepších! 

Korejská kosmetika Whamisa

Pokud hledáte veganskou kosmetiku s přírodními ingrediencemi a účinným anti-agingovým účinkem, pak byste neměli přehlédnout řadu Opuncie od značky Whamisa. Tato 100% veganská kosmetika je certifikována BDIH, což zaručuje kvalitu a bezpečnost přírodních kosmetických produktů. Navíc, díky tomu že neobsahuje vodu a je fermentovaná, může být její účinek viditelný již po prvním použití.

Hlavní předností této řady je její anti-agingový efekt, který je zajištěn díky složkám jako je adenosin a glukonolakton

Adenosin a glukonolakton:

  • zastavují stárnutí
  • produkují kolagen
  • chrání pokožku před tvorbou vrásek

Pokud navíc trpíte ucpanými póry, řada Opuncie vám pomůže i s tímto problémem. Ve veganské kosmetické nabídce by tato řada rozhodně neměla chybět.

Vegan produkty Whamisa: 

Exfoliační tonikum z opuncie Whamisa fresh 

Používáte kosmetické produkty, ale nevíte, co je exfoliační tonikum? Toto unikátní tonikum je především určeno na vyvážení pH a rozjasnění pleti. Je vhodné pro všechny typy pleti včetně problematické a aknózní. Je ideální na rychlý refresh obličeje

 

kiss-5

Liftingový sprej z opuncie Whamisa fresh

Péče o pleť je velmi důležitá pro udržení jejího zdraví a krásy. Proto je dobré hledat kosmetické produkty, které poskytují vše, co pleť potřebuje. Kombinace extraktu z opuncie a ibišku je právě takovým produktem. Tato kombinace dokáže pleť hydratovat, rozjasnit, zklidnit zarudnutí, revitalizovat a vypínat. Liftingový sprej navíc dokáže viditelně "boostovat" produkci elastinu a celkovou obnovu buněk, což zlepšuje pevnost a elasticitu pokožky. Důležité je také, že sprej zpomaluje úbytek kolagenu, který se s věkem ztrácí a způsobuje vznik vrásek a jiných nepříjemností.

Tento sprej můžete použít kdykoliv během dne nebo jako poslední krok ve vaší péči o pleť, aby vám poskytl vše, co vaše pleť potřebuje pro zdravý a krásný vzhled. 

Objevte kouzlo vegan kosmetiky

Veganská kosmetikamnoho výhod pro vaši pokožku a pro ochranu planety. Pamatujte si, že správný výběr veganské kosmetiky bude mít klíčový vliv na to, jak se vaše pokožka bude cítit a vypadat, takže důvěřujte pouze důvěryhodným značkám s certifikáty jako je The Choice. Zkuste tedy výše uvedené produkty od The Choice a nechte se překvapit jejich skvělými účinky! Zpět do obchodu