GUNAS je nezávislá módní značka s ušlechtilým posláním.

Vše začalo v roce 2009 designérkou a milovnící zvířat Sugandh G.Agrawal. Srdcem a duší GUNAS je být hlasem zvířat v dnešním moderním světe. S oceněným designem a obchodním zázemím Sugandh ukončila svou sedmiletou firemní kariéru jako průmyslový designér v KitchenAid, aby začala svou vlastní značku cruelty free módy v New Yorku.


Její poslání je silné a jasné:   Zvířata NEJSOU součástí módy!!!

Můžeme vypadat a cítit se skvěle, aniž bychom poškodili ostatní živé bytosti a naši planetu. Musíme sami sebe spojit s tím, co se děje v zákulisí a zamyslet se nad našimi činy a jejich dopady. 
To, co původně začalo jako označení MADE IN NYC, je nyní celosvětově zaměřené na výrobu kabelek a obuvi s použitím řemeslníků a drobných etických výrobců ze zemí jako Indie, Jižní Korea, Mexiko, Brazílie a Hong Kong.


ZNAČKA MANIFESTO.

Jsme odhodláni být 100% veganskou značkou. Věříme, že zvířata nejsou „majetkem“ lidí.
Bojujeme proti lidské povaze šikany a touze ovládnout všechny ostatní druhy.
Stavíme se proti násilí a utrpení, které jsme zdědili proti naší vůli. 
Spravedlnost, empatie a soucit jsou naše základní hodnoty. 
Představujeme světu mír, lásku a laskavost, která začíná u každého z nás.
Obhajujeme a propagujeme svědomitý a uvědomělý konsumerismus, ne rychlou produkci módy.
Vytváříme módu bez obětí, plnou lásky pro všechny.


    Nebudeme součástí žádného druhu vykořisťování, ať už vůči naší planetě, lidem nebo zvířatům.

PROČ VEGAN

VEGANSTVÍ znamená volba životního stylu, která se týká ochrany zvířat tím, že se vyhneme použití předmětů z nich vyrobených, vedlejších produktů živočišného původu nebo testování. Chápeme, že kůže není „vedlejším produktem masného průmyslu“. Chov zvířat pro potraviny a kůži vyžaduje obrovské množství krmiv, pastviny, vody a fosilních paliv. Přeměna kůže zvířat na použitelnou a dále zpracovatelnou vyžaduje obrovské množství energie a nebezpečných chemikálií, včetně minerálních solí, formaldehydu, derivátů uhelného dehtu a různých olejů, barviv a povrchových úprav, z nichž mnohé bohužel bývají založeny na kyanidech. Většina kůží prochází průběhem chromování, mnoho z nich se při výrobě vymyje do našich zásob pitné vody. Lidé jenž pracují v koželužnách nebo žijí v blízkosti, často trpí rakovinou, poškozením plic způsobeným vystavením toxickým chemikáliím používaných při zpracování a barvení. Alternativy „kůže“ představují pouze zlomek zpracované ropy na rozdíl od zvířecí kůže. To vše doprovází k utrpení zvířat, ale také páchá škody na našem životním prostředí, lidech, kteří ji produkují, a také těm, co se ji rozhodnou nosit.

                                                 LOVE EARTH . LOVE PEOPLE . LOVE ANIMALS

                                                                  With Good vibes, Sugandh

 

ETIKA
Jsem přesvědčení, že jen samotná značka vegan není dostačující. Záleží nám na lidech stejně jako na planetě. Je důležité, abychom věděli, kdo dělá naše tašky. Nyní vyrábíme v několika zemích, spolupracujeme s řemeslníky z USA, Indie, Jižní Koreje, Mexika a Itálie. Pokračujeme v hledání nových partnerů, co zapálí naši kreativitu. Můžeme si tak dovolit přinášet pestrou paletu kabelek, které vyhovují vašemu životnímu stylu. Všechny naše kabelky neprochází manufakturou, každá továrna byla osobně navštívena, zkontrolována pro etické pracovní podmínky a pro jejich pracovníky.

UDRŽITELNOST

Kabelky GUNAS se pyšní tím, že neobsahují živočišné produkty a to na 120%. A proto, žádné hedvábí, žádná srst, žádná vlna, žádné spodní peří, žádná kůže! Zpracováváme různé druhy tkanin, včetně potažených pláten, nylonů, eko-polyuretanu, ultrakožních, ultra semišových a up-cyklovaných polyesterů pro obložení. Nevyužíváme žádné PVC. Kdykoliv je to možné, do naší sbírky také vkládáme up-cyklované potahové látky a vintage materiály. Neustále se snažíme zlepšovat kvalitu našich materiálů a experimentovat s novými, jako jsou korek, guma a pinatex. Naše kování nemá nikl ani olovo.

Vlastní logo, které je vytvořeno s použitím recyklovaných kovů a je pozlacené 24K zlatem. Podšívka se skládá z bavlněného plátna nebo recyklovaných plastových lahví (v podstatě recyklovaného polyesteru) a  zipy s označením YKK.

S KAŽDÝM NÁKUPEM PODPORUJETE

The Animal Welfare je komunitní péče o zvířata a místem, kde se narodil GUNAS.
Naše společnost se propaguje čistě veganskou. Žijeme a dýcháme tyto hodnoty v našem každodenním životě. Váš nákup, který uděláte, pomáhá podporovat různé organizace, jež usilovně pracují na tom, aby přispěly k ochraně planety, zachránily životy zvířat a zlepšily pracovní prostředí pro řemeslníky na celém světě.
Děkujeme vám za to, že jste si svou kupní sílu vybrali správně a jsme nadšeni, že jste s námi na této cestě soucitu a laskavosti.                                                                                                                    

... no harm

slow fashion

vegan and unique

  • Facebook Sociální Icon
  • Instagram

©2023 by Flamingo Designs. Proudly created with Wix.com