GUNAS New York / Výroba a materiály / Slow fashion / Handmade

VÝROBA A MATERIÁLY GUNAS/ RUČNÍ VÝROBA S LÁSKOU
První kolekce Gunas, která byla zahájena v roce 2009, byla ručně vyrobena řemeslníky v newyorské módní čtvrti. Od té doby prozkoumali výrobu v Číně, Indii, Mexiku, Itálii a Španělsku. Nyní vyrábí všechny jejich krásně promyšlené produkty v srdci Soulu v Koreji. Pracují se skupinou malých řemeslných studií, kde jsou oddělení pro řezy, šicí oddělení a další jsou oddělení, kde dokončují kabelky.


PODPORUJÍ UMÍRAJÍCÍ UMĚNÍ RUČNÍ VÝROBY KVALITNÍ MÓDY V KOREJI A TO PRÁVĚ KVŮLI KONKURENCI Z ČÍNY.

Když GUNAS viděl na první pohled nepřijatelné pracovní podmínky čínských továren a obchodní útlak, kterým čelí jiné země v důsledku levného čínského zboží zaplavujícího spotřebitelský trh v každém sektoru začali silně podporovat malé výrobce, řemeslné skupiny a jsou hrdí na to, že „NEJSOU V Číně“ ".

Jako součást jejich veganské etiky je pro ně důležité podporovat fair play, dávat stejná práva a stát proti nadvládě jakéhokoliv druhu, kultury nebo země.

Udržují osobní spojení se všemi jejich řemeslníky prostřednictvím osobních každoročních návštěv v jejich ateliérech, které zajišťují dodržování jejich kvalitních standardů a etických pracovních podmínek. Jako součást jejich závazků spravedlivých mezd jim platí průměrným platem našim řemeslníkům, což se dále odráží v jejich cenách. Nikdo a ani žádná živá bytost by neměla platit náklady za naši módu.


MATERIÁLY/ PLAST. Gunas používají 100% veganské a CRUELTY FREE materiály. Jejich výrobky jsou bez kůže, hedvábí, kožešiny, vlny, kosti, rohů a živočišných vedlejších produktů lepidla. V jejich konstrukci používají různé alternativy, jako jsou:

- Bavlněné plátno potažené polyuretanem - Mikrovláknové textilie

- Recyklované plastové obložení lahví (rPET)

- Recyklovaná lepenka pro vnitřní konstrukci

- Recyklované kovy pro kování

Všechny tyto materiály vnějšího těla produktů obsahují plasty. I když se nejedná o 100% eko friendly alternativu, jedná se o vysoce udržitelný přístup, který nahrazuje používání kůže. Chov zvířat pro potraviny a módu tvoří 80% znečištění našeho skleníkového plynu. Nemluvě o znečištění našich sladkovodních zdrojů ze škodlivých chemikálií a krev zvířat, která se vyplavuje do řek z produkce kůže. Téměř 90% lidí, kteří se zabývají výrobou kůže, umírají na rakovinu způsobenou chemikáliemi a inkousty, které se vstřebávají do kůže. Plastikářský průmysl způsobuje zlomek škody mezi dvěma možnostmi, které jsou lidstvu v současné době k dispozici.


TAKŽE PLASTY JSOU VLASTNĚ JEDINÁ MOŽNOST?

Vzhledem k tomu, že se materiálové odvětví vyvíjí, aby inovovalo alternativy kůže, dokonce i materiály z ananasových vláken, jablečné kůže, hroznů, hub obsahují určité množství plastů, aby byly vodotěsné a odolné. V roce 2018 se GUNAS vydal na cestu najít perfektní alternativu, která by byla bez plastů! Podařilo se jim získat krásný místní, autentický korejský materiál vyrobený z listové buničiny MORUŠE (MULBERRY). Pojmenovali ji MULBTEX (TM).

Mulbtex je 100% bez plastu. Jedná se o bavlněnou základnu s morušovou listovou buničinou, která má svůj hedvábný lesk, která je odolná vůči vodě a povětrnostním vlivům a je stejně silná jako hedvábí. Listy moruše jsou základním krmivem pro hedvábné červy. Gunas se však ale vyhýbá krutosti zabíjení červů a získávání hedvábných bílkovin z nich a místo toho je získává přímo z listů moruše. Jejich první a ne poslední taška, která je právě z MULBTEXU. Je pánská a jmenuje se Moby. Momentálně ji nemám na eshopu, ale dříve nebo později ji určitě zařadím.


Mulbtex je PLAST a PVC FREE

Mulbtex je velmi lehká

Mulbtex je odolná vůči vodě

Mulbtex vypadá jak opravdová kůže


KAŽDÝ Z NÁS MÁ NA VÝBĚR!

7 zobrazení0 komentář
  • Facebook Sociální Icon
  • Instagram

©2023 by Flamingo Designs. Proudly created with Wix.com