Gunas

 
 

GUNAS je nezávislá módní značka s ušlechtilým posláním.

Vše začalo v roce 2009 designérkou a milovníci zvířat Sugandh G.Agrawal. Srdcem a duší GUNAS je být hlasem zvířat v dnešním moderním světe. S oceněným designem a obchodním zázemím Sugandh ukončila svou sedmiletou firemní kariéru jako průmyslový designér v KitchenAid, aby začala svou vlastní značku Cruelty free módy v New Yorku.

Snímek obrazovky 2021-03-17 102902

Její poslání je silné a jasné:   Zvířata NEJSOU součástí módy!!!

Můžeme vypadat a cítit se skvěle, aniž bychom poškodili ostatní živé bytosti a naši planetu. Musíme sami sebe spojit s tím, co se děje v zákulisí a zamyslet se nad našimi činy a jejich dopady. 
To, co původně začalo jako označení MADE IN NYC, je nyní celosvětově zaměřené na výrobu kabelek a obuvi s použitím řemeslníků a drobných etických výrobců ze zemí jako Indie, Jižní Korea, Mexiko, Brazílie a Hong Kong.

 

S LÁSKOU, RUČNĚ VYROBENÉ

První kolekce Gunas, která byla spuštěna v roce 2009, byla ručně vyrobena řemeslníky ve vlastní módní čtvrti v New Yorku. Od té doby jsme zkoumali výrobu v Číně, Indii, Mexiku, Itálii a Španělsku. Nyní vyrábíme všechny naše krásně promyšlené produkty v srdci korejského Soulu. Ve spolupráci se skupinou malých řemeslných studií, kde jedna skupina stříhá, druhá šije a další dokončuje tašky, jsou naše výrobky řemeslné a podporují umírající umění ručně vyráběné kvalitní módy v Koreji kvůli konkurenci z Číny.

Poté, co jsme na vlastní oči viděli nepřijatelné pracovní podmínky čínských továren a obchodní útlak, kterému čelí jiné země kvůli levnému čínskému zboží zaplavujícímu spotřebitelský trh v každém odvětví, silně podporujeme malé výrobce, řemeslné skupiny a jsme hrdí na to, že „NENÍ VYROBENO V ČÍNĚ“ ". V rámci našeho veganského étosu je pro nás důležité podporovat fair play, dávat stejná práva a bránit se nadvládě nad jakýmkoli druhem, kulturou nebo zemí.

Udržujeme osobní spojení se všemi našimi řemeslníky prostřednictvím osobních každoročních návštěv jejich ateliérů zajišťujících zachování našich vysokých standardů kvality a etických pracovních podmínek. V rámci našeho závazku k spravedlivým mzdám vyplácíme našim řemeslníkům nadprůměrné mzdy, což se dále odráží v našich cenách. Nikdo a žádná bytost by neměli platit náklady za naši módu, kromě nás.

factory_3

 

ZNAČKA MANIFESTO.

Jsme odhodláni být 100% veganskou značkou. Věříme, že zvířata nejsou „majetkem“ lidí.
Bojujeme proti lidské povaze šikany a touze ovládnout všechny ostatní druhy.
Stavíme se proti násilí a utrpení, které jsme zdědili proti naší vůli. 
Spravedlnost, empatie a soucit jsou naše základní hodnoty. 
Představujeme světu mír, lásku a laskavost, která začíná u každého z nás.
Obhajujeme a propagujeme svědomitý a uvědomělý konzumerismus, ne rychlou produkci módy.
Vytváříme módu bez obětí, plnou lásky pro všechny.


    Nebudeme součástí žádného druhu vykořisťování, ať už vůči naší planetě, lidem nebo zvířatům.

PROČ VEGAN

VEGANSTVÍ znamená volba životního stylu, která se týká ochrany zvířat tím, že se vyhneme použití předmětů z nich vyrobených, vedlejších produktů živočišného původu nebo testování. Chápeme, že kůže není „vedlejším produktem masného průmyslu“. Chov zvířat pro potraviny a kůži vyžaduje obrovské množství krmiv, pastviny, vody a fosilních paliv. Přeměna kůže zvířat na použitelnou a dále zpracovatelnou vyžaduje obrovské množství energie a nebezpečných chemikálií, včetně minerálních solí, formaldehydu, derivátů uhelného dehtu a různých olejů, barviv a povrchových úprav, z nichž mnohé bohužel bývají založeny na kyanidech. Většina kůží prochází průběhem chromování, mnoho z nich se při výrobě vymyje do našich zásob pitné vody. Lidé jenž pracují v koželužnách nebo žijí v blízkosti, často trpí rakovinou, poškozením plic způsobeným vystavením toxickým chemikáliím používaných při zpracování a barvení. Alternativy „kůže“ představují pouze zlomek zpracované ropy na rozdíl od zvířecí kůže. To vše doprovází k utrpení zvířat, ale také páchá škody na našem životním prostředí, lidech, kteří ji produkují, a také těm, co se ji rozhodnou nosit.

                                                 LOVE EARTH . LOVE PEOPLE . LOVE ANIMALS

                                                                  With Good vibes, Sugandh

 

ETIKA
Jsem přesvědčení, že jen samotná značka vegan není dostačující. Záleží nám na lidech stejně jako na planetě. Je důležité, abychom věděli, kdo dělá naše tašky. Nyní vyrábíme v několika zemích, spolupracujeme s řemeslníky z USA, Indie, Jižní Koreje, Mexika a Itálie. Pokračujeme v hledání nových partnerů, co zapálí naši kreativitu. Můžeme si tak dovolit přinášet pestrou paletu kabelek, které vyhovují vašemu životnímu stylu. Všechny naše kabelky neprochází manufakturou, každá továrna byla osobně navštívena, zkontrolována pro etické pracovní podmínky a pro jejich pracovníky.

UDRŽITELNOST
Kabelky GUNAS se pyšní tím, že neobsahují živočišné produkty a to na 120%. A proto, žádné hedvábí, žádná srst, žádná vlna, žádné spodní peří, žádná kůže! Zpracováváme různé druhy tkanin, včetně potažených pláten, nylonů, eko-polyuretanu, ultrakožních, ultra semišových a up-cyklovaných polyesterů pro obložení. Nevyužíváme žádné PVC. Kdykoliv je to možné, do naší sbírky také vkládáme up-cyklované potahové látky a vintage materiály. Neustále se snažíme zlepšovat kvalitu našich materiálů a experimentovat s novými, jako jsou korek, guma a piňatex. Naše kování nemá nikl ani olovo.

Vlastní logo, které je vytvořeno s použitím recyklovaných kovů a je pozlacené 24K zlatem. Podšívka se skládá z bavlněného plátna nebo recyklovaných plastových lahví (v podstatě recyklovaného polyesteru) a  zipy s označením YKK.

 

MATERIÁLY 

Zavázali jsme se k použití 100% veganských materiálů bez krutosti. Naše výrobky neobsahují lepidla na kůži, hedvábí, kožešiny, vlnu, kosti, rohy a vedlejší produkty živočišných produktů. Při tvorbě používáme různé alternativy, například: 

- Bavlněné plátno potažené polyuretanem
- Potahové látky z mikrovláken
- Podšívka z recyklované plastové láhve (rPET)
- Recyklovaná lepenka pro vnitřní konstrukci
- Recyklované kovy pro náš hardware

Všechny tyto materiály vnějšího těla kabelky obsahují plasty. I když to není 100% ekologická alternativa, je to vysoce udržitelný přístup k nahrazení používání kůže. Chov zvířat pro jídlo a módu tvoří 80% našeho znečištění skleníkovými plyny. Nemluvě o znečištění našich sladkovodních zdrojů škodlivými chemikáliemi a krvi zvířat odplavených do řek z výroby kůže. Téměř 90% lidí podílejících se na výrobě kůže umírá na nějaký druh rakoviny v důsledku vstřebávání chemikálií a inkoustů do jejich kůže. Plastikářský průmysl způsobuje zlomek škod mezi dvěma možnostmi, které lidstvo v současné době má.

TAKŽE PLASTY JSOU JEDINOU ODPOVĚĎÍ? 
Jak se materiálový průmysl vyvíjí a inovují alternativy kůže, dokonce i materiály vyrobené z ananasových vláken, jablečných slupek, hroznů, hub obsahují určité množství plastu, aby byly vodotěsné a odolné. V roce 2018 jsme se vydali na cestu, abychom našli perfektní alternativu bez plastů! Byli jsme schopni získat krásný místní autentický korejský materiál vyrobený z buničiny listů moruše. Říkáme tomu MULBTEX (TM).

Mulbtex je 100% bez plastů. Jedná se o bavlněnou základnu lemovanou dužinou listů moruše, která má svůj vlastní hedvábný lesk, díky čemuž je voděodolná a odolná proti povětrnostním vlivům a silná jako hedvábí. Listy moruše jsou základní potravou pro bource morušového. Obcházíme krutost zabíjení červů a extrahování hedvábného proteinu z nich a místo toho extrahujeme přímo z listů moruše. Naše taška Moby je první rostlinná pánská taška na světě vyrobená z Mulbtexu.

Mulbtex neobsahuje plasty ani PVC
Mulbtex je lehký
Mulbtex je vodotěsný
Mulbtex stárne / počasí jako pravá kůže

Snímek obrazovky 2021-03-17 102720

S KAŽDÝM NÁKUPEM PODPORUJETE

The Animal Welfare je komunitní péče o zvířata a místem, kde se narodil GUNAS.
Naše společnost se propaguje čistě veganskou. Žijeme a dýcháme tyto hodnoty v našem každodenním životě. Váš nákup, který uděláte, pomáhá podporovat různé organizace, jež usilovně pracují na tom, aby přispěly k ochraně planety, zachránily životy zvířat a zlepšily pracovní prostředí pro řemeslníky na celém světě.
Děkujeme vám za to, že jste si svou kupní sílu vybrali správně a jsme nadšeni, že jste s námi na této cestě soucitu a laskavosti.                                                                                                                    

Snímek obrazovky 2021 03 15 102919
3 700 Kč –59 %
1 500 Kč
100
lilac2 e2f1d4e3 9ab1 44c3 a43e 17b2ac6de964 edited
3 000 Kč –33 %
2 000 Kč
1
Snímek obrazovky 2021 03 15 102919
3 700 Kč –40 %
KOI hnědá
Skladem (1 ks)
2 200 Kč
477
koi9 edited
3 700 Kč –40 %
2 200 Kč
97
red1 83227b43 611d 48a9 9528 45912ebb1440%20(1) edited
5 500 Kč –45 %
2 999 Kč
91
blk1 2ee7cab9 d1a1 4eb0 a619 80c78de637b0%20(1) edited
5 150 Kč –38 %
3 150 Kč
104
red 1 a0fd0ce6 26f1 4bd1 bc8f 2c459a2147da edited edited
5 150 Kč –38 %
3 150 Kč
103
black6 edited
6 000 Kč –33 %
3 999 Kč
79
red 1
6 000 Kč –33 %
3 999 Kč
80
lilac 1024x1024 edited
6 000 Kč –33 %
3 999 Kč
81
tan1%20(1) edited
6 000 Kč –33 %
3 999 Kč
82
jane%20black edited
7 000 Kč –42 %
3 999 Kč
140
gray edited
6 100 Kč –34 %
3 999 Kč
145
13 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 13 položek celkem

Zpět do obchodu